Třídíme odpad

třídící linka na plastyTřídění odpadu je bohulibý počin a není to věru nic složitého. Stačí se naučit, co patří do kterého kontejneru, vyčlenit si doma nádoby na vytříděný odpad a můžete začít. V České republice třídí odpad dvě třetiny domácností, vždyť je to jednoduché, papír do modrého kontejneru, plasty do žlutého a sklo do zeleného. Třídění odpadu již při svozu do třídiček a spaloven ušetří mnoho práce. Některé odpady lze snadno recyklovat a dále využívat, jiné ovšem ne. Ty se musí od sebe vzájemně oddělit, aby se mohly dále zpracovávat.

 

Co se týká plastů, ty se dají recyklovat poměrně snadno, využívají se potom k výrobě dalších produktů, obalů apod. Pokud lidé odpad netřídí a všechen končí v komunálním odpadu, potom je spalováno velké množství plastových materiálů i papíru s ostatním odpadem, protože v mnohých případech je již není možné od komunálního odpadu oddělit, tím vzniká mnohem víc emisí než by bylo nutné a životní prostředí se tak zbytečně zatěžuje. Pokud se však naučíme třídit správně odpad, šetříme naši přírodu a pomáháme zlepšování životního prostředí.

 

 

Podívejme se na plasty, vytříděné plastové hmoty putují ze žlutého kontejneru na třídící linky, zde se rozdělují podle druhu plastu. PET lahve, igelitové obaly nebo polystyren se oddělují od ostatních plastů, potom se lisují do balíků, namelou na kousky a ještě za tepla se lisují do forem. Tímto způsobem se vyrábí odpadkové koše, dlažba, zahradní nábytek nebo protihlukové stěny u dálnic. PET lahve se zpracovávají tak, že se rozemelou na drobné kousky, které se důkladně vyčistí a přeměňují na vlákna. Tato vlákna se potom přidávají do koberců, textilií nebo teplých výplní spacáků a zimních bund. Velmi důležité jsou tedy třídící linky na plasty, které vyrábí firma Alvey. Tyto linky velmi zjednodušují správné třídění plastového odpadu a umožňují tak jeho další zpracování.

Zpět
Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně