Stavba srubu realizována profesionální a odbornými firmami na klíč.Mnoho z nás má dřevěné srubové domy spojené spíše se zasněženou krajinou, plnou romantiky a kouřícího komína. Ovšem v dnešním moderním světě plném vymožeností , atypických tvarů a inovací ve stavebním oboru, se sruby staly dokonalým a hlavně plnohodnotným bydlením.

Celý článek
Bydlení po rekonstrukci jako v pohádce
Bydlení po rekonstrukci jako v pohádce
Jste spokojeni se vzhledem svého bytu anebo vážně uvažujete o jeho rekonstrukci? Potřebuje váš domov nový kabát? Totální změna bytového jádra anebo jen zvětšení úložných prostor, pokládka nových podlah, elegantní design koupelny anebo vybourání příček, patří mezi nejčastější požadavky. Výběr moderních a svěžích barev náleží do kompetencí architekta. S jeho kreativním přístupem doladíte všechny problematické detaily.
Celý článek
Technické plasty s širokým využitím
Technické plasty s širokým využitím
Plasty patří do oboru chemie, který je nejrychleji se rozšiřujícím odvětvím. Neustále jsou konstruovány nové a nové materiály, které mají za úkol nahradit materiály z prvků anorganických, kterých je nedostatek nebo jsou příliš drahé na výrobu. Plasty jsou naopak poměrně levné, jejich největší výhodou je však jejich variabilita.

V dnešní době jsou vědci schopni plastem nahradit téměř jakýkoli materiál, protože umí napodobit různé vlastnosti. Často se kombinují také organické a anorganické složky a vznikají kompozitní materiály, jejichž vlastnosti odpovídají do značné míry složení. Společnost Röchling Engineering Plastics, s.r.o. se zabývá výrobou nejrůznějších plastových materiálů, jejich technické plasty mají velmi široké využití v nejrůznějších oborech lidské činnosti.
Celý článek
Plastové solární články
Plastové solární články
Alternativní zdroje energie je třeba neustále hledat. Velmi efektivním způsobem je fotovoltaika. Solární energie je obnovitelný zdroj, stačí mít fotovoltaické panely a můžete sluneční záření začít měnit na elektrickou energii. Zpočátku byla problémem cena, protože panely se vyráběly z čistého křemíku, jehož výroba je poměrně drahá. V současné době se stále víc přechází na organické materiály - plasty, jejichž výroba je podstatně levnější, ovšem na úkor účinnosti. I když však účinnost dokážeme zvýšit, fotovoltaické panely využívající plasty však nemají dlouhou životnost.
Celý článek
Designové a přitom ekologické lavičky
plastové lavičky
Lavičky tvoří velmi estetický a zároveň praktický doplněk každého centra města, vyhlídky, pamětihodnosti nebo také zahrady. Od lavičky chceme, aby se na ní dobře sedělo a aby byla pokud možno levná. V současné době se požadavky na lavičky rozšiřují, lavičky je nutné konstruovat tak, aby byly ekologické. Tomu se přizpůsobují především materiály a používají se recyklované plasty. Proto se v parcích můžete stále častěji setkat s lavičkami s litinovou konstrukcí, které jsou doplněny sedátky a opěradly z recyklovaných plastů.
Celý článek
Kovové nebo plastové okapy
plastové okapy
Když se budete rozhodovat, jaké okapy pořídit na váš dům, budete pravděpodobně vybírat mezi kovovými a plastovými. Kovové okapy jsou na první pohled masivnější a asi budete předpokládat, že déle vydrží. Na druhou stranu je však třeba počítat s tím, že kovy vystavené vlhkosti často reznou a i když jsou opatřeny ochrannou vrstvou nátěru nebo impregnace, je třeba je po čase ošetřovat novým nátěrem.
Celý článek
Zaměřte se na kvalitní okna
kvalitní okna
Vybíráte-li nová okna do novostavby nebo rekonstruovaného domu, je potřeba oknům věnovat velkou pozornost. Pokud zvolíte správně zaizolovaná kvalitní plastová okna nebo se spolehnete na hliníková okna z prvotřídního materiálu, neuděláte chybu. Důležité je vybírat podle zkušeností a referencí spolehlivou firmu.
Celý článek
Zavolejte odborníky ze sklenářství
sklenářství
Občas se prostě stane, že vypoví službu topení, praskne vodovodní potrubí nebo se přeruší drát elektrického vedení. Někdy jsme na vině my sami, jindy se tak stane prostě náhodou. Zajímavé na tom je, že voda přestane téct většinou právě ve chvíli, kdy ji nejvíce potřebujete, a topení věčně nefunguje, když rtuť teploměru klesne pod nulu. S tím se ale nedá nic dělat, to je zákon schválnosti. S nápravou se však něco dělat dá a pokud bydlíte ve Středočeském kraji nebo přímo v Praze, stačí zavolat a pomoc je u vás co by dup.
Celý článek
1 strana z 3 další
Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně