Jestliže uvažujeme o zakrytování našeho zahradního bazénu, měli bychom si ujasnit několik důležitých faktorů, které nám rozhodování usnadní. Můžeme uvažovat o pevném zakrytování, které představuje daleko více práce a financí než taková krycí bazénová plachta. Ta představuje v podstatě stejnou ochranu, jen s nepatrnými odchylkami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přednosti bazénových plachet

 

Kvalitniplachty.cz - Vysokopevnostní zakrývací plachty na bazénJestliže si chceme užít vodní radovánky a léto bez nepříjemností, určitě si pořídíme bazénovou plachtu, která nás zbaví starostí s čistotou vody v bazénu. Ochraňuje vodu před jakýmikoliv nečistotami, jako je například listí, hmyz, nebo větve a podobně. Odpadá nám tak každodenní letní čištění vodní hladiny pomocí sítka a to se přece vyplatí. Dále můžeme konstatovat, že bazénová krycí plachta je používána i proto, že se zde pomaleji voda odpařuje tím také šetříme tolik potřebnou bazénovou chemii. Ta je používána z důvodu čistoty a kvality vody. Není jistě příjemným zjištěním, že máme v bazénu vodu nazelenalou a tudíž nepoužitelnou. Jde nám přece o naše zdraví a zdraví našich blízkých. Mezi další výhody bychom mohli uvést její nízkou pořizovací cenu, která jistě všechny investory potěší.

 

Bazénová plachta na míru

 

Bazénová plachta dokonale ochrání hladinu vody před nečistotamiV dnešní době také není ničím výjimečným bazén, který nemá klasický obdélníkový tvar, na jaký jsme dlouho zvyklí. Atypické tvary nebo bazény velkých rozměrů jsou běžnou variantou zahradního designu a tak i krycí plachta musí mít tento tvar. Není to problém, protože firmy jsou dnes připraveny na takovéto rozměry a tak stačí jen zadat požadovaný rozměr a tvar. Ke všem bazénovým plachtám jsou k dispozici také určité doplňky, bez kterých bychom se jen těžko obešly a patří mezi ně například odtoková sítka nebo napínací gumy či kotvící kolíky, které jsou potřeba pro pevné uchycení plachty.

 

 

 

 

Solární plachta

 

Kvalitniplachty.cz - Zakrývací plachty na bazénKromě klasické krycí plachty je v nabídce firem i solární plachta, která plní velmi důležitou funkci, pokud chceme mít vodu v bazénu dokonale teplou. Radost tím uděláme zejména dětem, protože ty jsou většinou na studenou vodu v bazénu hodně hákliví. Aby bylo použití solárních plachet během letní sezóny co možná nejefektivnější, musíme nechat tuto solární bazénovou plachtu co možná nejdelší dobu na hladině.

 

Údržba bazénových plachet

 

Tyto bazénové plachty jsou nejen výhodné pro zakrytování našeho bazénu, ale jejich pořizovací cena je poměrně nízká a to nahrává těm, kteří nechtějí investovat větší finanční prostředky do zastřešení bazénu. Jejich údržba je také velmi jednoduchá. Postačí voda a zejména vysokotlaká myčka nebo zahradní hadice.