Proč bydlet v dokonalém srubu na klíč

Mnoho z nás má dřevěné srubové domy spojené spíše se zasněženou krajinou, plnou romantiky a kouřícího komína. Ovšem v dnešním moderním světě plném vymožeností , atypických tvarů a inovací ve stavebním oboru, se sruby staly dokonalým a hlavně plnohodnotným bydlením.

Bydlení po rekonstrukci jako v pohádce

Jste spokojeni se vzhledem svého bytu anebo vážně uvažujete o jeho rekonstrukci? Potřebuje váš domov nový kabát? Totální změna bytového jádra anebo jen zvětšení úložných prostor, pokládka nových podlah, elegantní design koupelny anebo vybourání příček, patří mezi nejčastější požadavky. Výběr moderních a svěžích barev náleží do kompetencí architekta. S jeho kreativním přístupem doladíte všechny problematické detaily.

Technické plasty s širokým využitím

Plasty patří do oboru chemie, který je nejrychleji se rozšiřujícím odvětvím. Neustále jsou konstruovány nové a nové materiály, které mají za úkol nahradit materiály z prvků anorganických, kterých je nedostatek nebo jsou příliš drahé na výrobu. Plasty jsou naopak poměrně levné, jejich největší výhodou je však jejich variabilita.

V dnešní době jsou vědci schopni plastem nahradit téměř jakýkoli materiál, protože umí napodobit různé vlastnosti. Často se kombinují také organické a anorganické složky a vznikají kompozitní materiály, jejichž vlastnosti odpovídají do značné míry složení. Společnost Röchling Engineering Plastics, s.r.o. se zabývá výrobou nejrůznějších plastových materiálů, jejich technické plasty mají velmi široké využití v nejrůznějších oborech lidské činnosti.

Plastové solární články

Alternativní zdroje energie je třeba neustále hledat. Velmi efektivním způsobem je fotovoltaika. Solární energie je obnovitelný zdroj, stačí mít fotovoltaické panely a můžete sluneční záření začít měnit na elektrickou energii. Zpočátku byla problémem cena, protože panely se vyráběly z čistého křemíku, jehož výroba je poměrně drahá. V současné době se stále víc přechází na organické materiály - plasty, jejichž výroba je podstatně levnější, ovšem na úkor účinnosti. I když však účinnost dokážeme zvýšit, fotovoltaické panely využívající plasty však nemají dlouhou životnost.

Designové a přitom ekologické lavičky

Lavičky tvoří velmi estetický a zároveň praktický doplněk každého centra města, vyhlídky, pamětihodnosti nebo také zahrady. Od lavičky chceme, aby se na ní dobře sedělo a aby byla pokud možno levná. V současné době se požadavky na lavičky rozšiřují, lavičky je nutné konstruovat tak, aby byly ekologické. Tomu se přizpůsobují především materiály a používají se recyklované plasty. Proto se v parcích můžete stále častěji setkat s lavičkami s litinovou konstrukcí, které jsou doplněny sedátky a opěradly z recyklovaných plastů.

Kovové nebo plastové okapy

Když se budete rozhodovat, jaké okapy pořídit na váš dům, budete pravděpodobně vybírat mezi kovovými a plastovými. Kovové okapy jsou na první pohled masivnější a asi budete předpokládat, že déle vydrží. Na druhou stranu je však třeba počítat s tím, že kovy vystavené vlhkosti často reznou a i když jsou opatřeny ochrannou vrstvou nátěru nebo impregnace, je třeba je po čase ošetřovat novým nátěrem.

Zaměřte se na kvalitní okna

Vybíráte-li nová okna do novostavby nebo rekonstruovaného domu, je potřeba oknům věnovat velkou pozornost. Pokud zvolíte správně zaizolovaná kvalitní plastová okna nebo se spolehnete na hliníková okna z prvotřídního materiálu, neuděláte chybu. Důležité je vybírat podle zkušeností a referencí spolehlivou firmu.

Zavolejte odborníky ze sklenářství

Občas se prostě stane, že vypoví službu topení, praskne vodovodní potrubí nebo se přeruší drát elektrického vedení. Někdy jsme na vině my sami, jindy se tak stane prostě náhodou. Zajímavé na tom je, že voda přestane téct většinou právě ve chvíli, kdy ji nejvíce potřebujete, a topení věčně nefunguje, když rtuť teploměru klesne pod nulu. S tím se ale nedá nic dělat, to je zákon schválnosti. S nápravou se však něco dělat dá a pokud bydlíte ve Středočeském kraji nebo přímo v Praze, stačí zavolat a pomoc je u vás co by dup.

Dvojsklo nebo trojsklo

Po čase je tu zase něco, čeho se chytlo více firem a již nenabízejí pouze dvojsklo u plastových oken, ale i trojsklo. Izolační vlastnosti jsou logicky lepší, protože na oba typy se používá podobné sklo (liší se jen minimálně), teplo se tedy při průchodu zachytává o další skleněnou plochu. Je to však vždy výhoda?

Z pohledu izolačního to opravdu výhoda je, ale problém je, že tento systém funguje na obě strany stejně. Co to znamená? To znamená, že sice teplo zevnitř ven má o jedno sklo více, ale funguje to i obráceně a to tak, že např. teplo venkovní se o to hůře dostává dovnitř.

Plastové nebo dřevěné okno?

Dnes se všude tam, kde je to možné, používají především plasty, protože jejich údržba je oproti dřívějším materiálům v tomto případě dřevu daleko jednodušší. Plasty není potřeba natírat, aby si udržely svůj původní vzhled, a tak se nenavyšují náklady na údržbu v pozdější době a také se samozřejmě neriskujete, že při odstraňovaní staré barvy poškodíte plamenem hořáku okenní tabuli.

V tomto je plast určitě lepší volbou. A jelikož poptávek je pro plasty stále více, samozřejmě i výrobci jdou s cenami níže, v případě oken se dostávají až na ceny výrazně nižší běžná dřevěná okna, a tak si dřevěná okna dopřejí jen ti, kteří mají např. srub a chtějí mít vše ze dřeva.

Pouzdrové dveře

Máte problém, kam se budou otevírat dveře? A co když se tento problém vyřeší jednou pro vždy, co na to říkáte? Slyšeli jste někdy o pouzdrových dveřích?

Pouzdrové dveře jsou hitem, který se používal především v kancelářích, v poslední době se však stále více objevuje i u rodinných domů. Funkce je velmi jednoduchá. Musíte mít jen o něco silnější příčky, do kterých se zasadí pouzdro, tedy dutina, kam se dveře potom zasouvají. U moderních domů se většinou využívají tam, kde není místo pro otevírání klasických dveří.

Plastové nebo dřevěné dveře?

Dnes je plast velmi oblíbený materiál, a tak pomalu dýchá na záda i takovým materiálům, jako je dřevo nebo kov, bavíme se tedy o vstupních dveřích do domu nebo bytu.

Plastové dveře mají tu výhodu, že jsou velmi odolné a dodávají se v nepřeberném množství vzorů a variant. Především ti, kteří mají doma mazlíčky, dávají přednost dveřím kovovým, ale to se dnes snaží výrobci plastových dveří ovlivnit velmi tvrdým a speciálně upraveným povrchem.

5 komor vs 7 komor

Dnes si napíšeme něco málo o počtu komor u plastových oken. Naprosto běžný standard je dnes pěti komorové okno. Co to ta komora je? Laicky řečeno se jedná o počet vzduchových komor v průřezu okenního rámu. Když tedy okno rozřízneme, u pěti komorového napočítáme 5 vzduchových komor. Jsou samozřejmě různě velké a mají různé tvary. Proč se používá tolik komor a má vůbec smysl mít komor ještě více?

Jsou plastová okna opravdu plastová?

Když se řekne plastová okna, každý si představí ta, která má doma, ale jsou tato opravdu okna plastová? Je to trochu divná otázka, ale skutečnost je taková, že okna vlastně celá plastová nejsou. Plastový je totiž jen rám a v podstatě ani to není tak úplně pravda, protože konstrukce má kovové části, většina oken je tedy plasto-kovových.

Plastová kanalizace - řešení pro každý dům

Plánujete-li stavbu domu, je třeba se zamyslet nad tím, jak budete realizovat kanalizaci a odpadní potrubí. Předem si důkladně promyslete, jaké potrubí a v jakém množství budete potřebovat. Nevíte-li si rady, raději si nechte poradit od odborníků.

V dnešní době je k dispozici celá řada typů kanalizačního potrubí, můžeme je však rozdělit na dvě hlavní skupiny, nejčastěji se používá potrubí z kameniny a potom také plastové potrubí. K moderním stavbám patří i moderní řešení kanalizace s využitím převážně plastového potrubí, které má celou řadu výhod.

Zaostřeno na garážová vrata

Chcete i vy mít stylová garážová vrata? Pokud již vaše stávající vrata do garáže dosluhují a zasloužily by si výměnu, získejte u nás informace, na jaká garážová vrata se soustředit. Suverénně nejoblíbenější jsou plastová garážová vrata, záleží pouze na vás a možnostech vaší garáže, která garážová vrata budou pro vás ta pravá.

Existuje totiž několik typů garážových vrat, nejčastěji se na trhu setkáte se sekčními vraty. Sekční garážová vrata jsou složena z několika panelů, ty jsou zajištěny ve vodících kolejnicích a při otevírání nebo zavírání zajíždějí pod strop.

Plastové dveře - bezpečné a estetické

Rekonstruujete nebo stavíte nový dům a přemýšlíte, jaká si pořídíte okna a dveře? Abyste docílili jednotného vzhledu, doporučujeme vybrat si okna i dveře ve stejném duchu, které k sobě budou ladit. Velmi moderní jsou plastová okna a dveře, jsou totiž velmi variabilní, dobře těsní a elegantně doplní váš dům.

Stejně jako okna se často používají plastové dveře.

Nejsou okna jako okna

Jistě znáte ten pocit, kdy vám přijde domů vyúčtování za topení a vám se protočí panenky. Jak to, že platíme zase tolik? Ale potom si vzpomenete, jak celou zimu za zavřenými okny povlávaly záclony, které vířil ledový vzduch zvenčí. Jak se sem dostal? No přece okny! Stará dřevěná okna trpí většinou hrubými netěsnostmi, na které potom doplácíte vy a především vaše peněženka. Proto je více než vhodné stávající stará dřevěná okna vyměnit.