Bazénové plachty jsou dnes součástí každého bazénu

 

Jestliže uvažujeme o zakrytování našeho zahradního bazénu, měli bychom si ujasnit několik důležitých faktorů, které nám rozhodování usnadní. Můžeme uvažovat o pevném zakrytování, které představuje daleko více práce a financí než taková krycí bazénová plachta. Ta představuje v podstatě stejnou ochranu, jen s nepatrnými odchylkami.

Dovolená v půjčené dodávce

 

Jestliže se řekne dovolená, každému se vybaví slunce, pláž, šumění moře nebo naopak hory, svěží vzduch a vůni lesa. Každý si dovolenou představuje trochu jinak, ale vždycky je to o tom, jak se na ni vlastně dostaneme.

Jak přestěhovat byt bez velké námahy

 

Každý se alespoň jednou za život stěhoval. Je jedno jestli to bylo kvůli práci nebo z rodinných důvodů, ale zažít tuhle akci na vlastní kůži musí jednou snad všichni. Pro někoho je to den plný dřiny a stresu pro někoho to může být dokonce i zábavné.

Renovace podlahy s odborníky

 

Máme – li před sebou práci v podobě renovace podlahy, je třeba si nejdříve sepsat pár důležitých bodů, které jsou pro tuhle práci zásadní. Mezi první řadíme fakt, zda – li je naše rozhodnutí zrenovovat podlahu správné nebo je podlaha ve fázi, kdy jí není už pomoci a je třeba výměna. Samozřejmě záleží na tom, jaké stanovisko nám sdělí technik odpovídající odborné firmy, protože jeho slovo nám toto rozhodování usnadní.

Hloubkovým čištěním se z koberců odstraní nejen nečistoty, ale také nepříjemný zápach

Je váš byt vybaven koberci, protože se po nich rádi procházíte na boso? Je to velmi příjemný pocit, a pokud je pod nimi ještě podlahové vytápění, ani v zimě nemusíte mít studené nohy při chůzi po nich. Kobercům je ale třeba věnovat stejnou péči, jako ostatním druhům podlahových krytin a v mnoha případech dokonce i větší. Pravidelné vysávání nečistot a prachu je samozřejmostí, pravidelné čištění menších skvrn také. Ale i při této důsledné péči se může stát, že koberce po čase začnou zapáchat. Přeci jen při chůzi na boso se nohy potí, a i když přímo nezapáchají, pot se vstřebává do koberce a zapáchat může až po čase.

Třídíme odpad

 

Třídění odpadu je bohulibý počin a není to věru nic složitého. Stačí se naučit, co patří do kterého kontejneru, vyčlenit si doma nádoby na vytříděný odpad a můžete začít. V České republice třídí odpad dvě třetiny domácností, vždyť je to jednoduché, papír do modrého kontejneru, plasty do žlutého a sklo do zeleného. Třídění odpadu již při svozu do třídiček a spaloven ušetří mnoho práce. Některé odpady lze snadno recyklovat a dále využívat, jiné ovšem ne. Ty se musí od sebe vzájemně oddělit, aby se mohly dále zpracovávat.  

Při realizaci bytové rekonstrukce nebo i rekonstrukce domu je vždy nejtěžším krokem ujasnění veškerých detailů, jak by vlastně měla rekonstrukce vypadat, jakým směrem by se měla ubírat a co jsou vlastně první kroky, které je nutné pro úspěšné završení rekonstrukce nutné podniknout. Na odpovědi k těmto a dalším otázkám jsme se zeptali specialistů z brněnské stavební společnosti Rekonstrukce bytu Brno. Pokud plánujete rekonstrukci, je nutné počítat s rezervací alespoň dva měsíce dopředu, což je lhůta, na kterou mívá společnost nasmlouvané termíny. Pokud tedy zavoláte minimálně s dvouměsíčním předstihem, bez problémů realizaci rekonstrukce dohodnete a navíc budete mít i dostatek času na přípravu.

K čemu jsou plastové polotovary

Plastové hmoty nás obklopují prakticky na každém kroku, ani si neuvědomujeme, co všechno máme doma nebo v zaměstnání z plastu, dokonce i dopravní prostředky jsou z velké části vyrobeny z plastových hmot. Plasty se vyrábí z organických sloučenin, k jejich hlavním výhodám patří levná a ekologická výroba a především jejich variabilita.

Plastové hmoty je možno přizpůsobit konkrétním požadavkům, existují pružné plastové hmoty, tvrdé plasty s nejrůznějšími mechanickými i jinými požadovanými vlastnostmi. Stačí tedy vědět, co od plastu potřebujete, a je možné vyrobit plastové polotovary od Röchling Engineering Plastics, s.r.o. s odpovídajícími vlastnostmi.

Plastová izolace

Na domě je třeba stále něco opravovat a pokud se staví nový, je třeba provést spoustu úkonů, než se v něm dá bydlet. Hrubá stavba není jen zdivo, je třeba celou stavbu dokonale zaizolovat. Nejprve se izolují základy proti vlhkosti a průniku radonu. K tomu se používají speciální plastové folie, které zadržují vlhkost i radon, aby se nedostaly do základů. Další izolace bude potřeba hned při instalaci podlah, další u každého stropu a ještě další pro izolaci zdiva.

Příprava pokoje pro malování

Pro konečný výsledek po vymalování je nezbytná kvalitní příprava místnosti. Je třeba si proto ujasnit, jak dlouho chcete, aby nová malba vydržela, a co od konkrétních vymalovaných prostor očekáváte. Například místnost, ve které se často kouří či vaří, vyžaduje důkladnější pracovní postupy a kvalitnější barvy, které překryjí zažloutlé nebo mastné stěny.

Před samotnou novou malbou je tedy potřeba povrch malovaných zdí upravit. Jedná-li se například o zdi, na které byly předtím použity staré klihové barvy, nebo již zdi pod mnohačetným nánosem barev z minulosti praskají, je třeba oškrabat celý povrch. Některé zdi, hlavně v místnostech, kde jsou kamna, krb či kotel, je třeba očistit od prachu a nečistot za pomoci vysavače nebo kartáče.

Ať žijí plastové lodžie

Ve většině domácností jsou už plastová okna naprostou samozřejmostí. V případě panelových nebo bytových domů bývá výměna oken spojena také s výměnou balkonů a zateplováním fasády. Ve většině případů se staré kovové balkony odřezávají a místo nich se instalují plastové lodžie.

Ty mají celou řadu výhod počínaje tím, že vám poskytují nějaký ten prostor navíc, kde si můžete v klidu sednout, vypít si kávu a přečíst noviny nebo kam můžete ukládat nejrůznější věci. Výhodou zasklené lodžie je to, že ji můžete zavřít a nebude vám tam pršet nebo ji nechat v létě otevřenou, abyste měli dostatek čerstvého vzduchu.

Bazény do každé zahrady

Kdo by nechtěl se v létě moci svlažit v příjemně studené vodě? Nemusíte lézt pod pumpu ani na sebe stříkat vodu ze zahradní hadice. Na popularitě neustále získávají bazény. Každý nemusí mít pevný bazén vybagrovaný a vybetonovaný na zahradě. Pro zchlazení přece úplně stačí nafukovací bazén. V dnešní době existuje velké množství nafukovacích bazénů, ze kterých můžete vybírat ten nejlepší, nosí se mnoho různých materiálů, používají se nejrůznější technologie a bazény se pochlubí moderním vybavením.

Plasty, plasty a zase plasty

V dnešní době se s plasty setkáte na každém kroku. Kam se podíváte, všude se objevují plastové materiály. Jen považte, každý dnes má v pokoji notebook, lampičku z plastového materiálu na stole, propisky jsou povětšinou plastové, rámečky na fotografie, televizory, vypínače a zásuvky apod. Takhle bychom mohli pokračovat a stále jsme ještě nevyšli z pokoje.

Lakování plastů – nárazník u auta

Jistě se už každému z nás stalo, že našel nějaký ten škrábanec na autě. Když je to v části, kde je plast, je to ještě dobré, protože oprava snese odkladu oproti kovové části, do které se dává okamžitě koroze.

Každý chce mít své auto ale určitě pěkné, a tak se před začátkem sezóny stará o to, aby auto vypadalo jako nové. No ne vždy se to povede, ale můžeme se alespoň pokusit. Dnes se podíváme na lakování plastů např. nárazníků. Nejdříve je potřeba pomocí smirkového papíru odstranit zbylou barvu a nárazník oškrábat až na základní plast. Ideálně používáme alespoň tři druhy smirkového papíru a jdeme logicky od toho nejhrubšího po ten nejjemnější. Poslední smirkový papír by nám měl odstranit všechny viditelné rýhy a škrábance.

Plast do brýlí?

Dříve by se na vás každý podíval jako na čtenáře sci-fi, kdybyste chtěli do brýlí plastové čočky, ale dnes ten, kdo se pohybuje v optice, již nepochybuje o tom, že plastové brýle jsou stále častěji používané, a opravdu se nejedná jen o nožičky, ale o také o skla, tedy vlastně plasty...

Je tomu opravdu tak, díky svým vlastnostem dohnal plast i tento materiál používaný již desítky let. Jak je to možné? Plast se stále vyvíjí a jelikož se touto problematikou zabývá stále více firem, dalo se inu pár chytrých hlav dohromady a řekli si, proč prostě nenahradit sklo i v optice.

Přenos internetu v plastu

Dnes má 90 % českých domácností a firem zavedený internet a to mnoha způsoby. Jsou dvě základní kritéria, podle kterých se přenos dat v této oblasti dělí, a to na přenos pomocí drátu a přenos vzduchem.

Přenos ve vzduchu je za pomoci bezdrátových technologií a v tomto článku se mu nebudeme dále věnovat. Přenos pomocí drátu nebo jiného média nás oproti tomu bude velice zajímat. Je jasné, že se dá přenášet internet po metalickém vedení, další metodou jsou optická vlákna, také již velmi oblíbená metoda především díky svým přenosovým rychlostem, ale u optického vlákna jsou problémy, které se snaží vyřešit přenos přes vlákna plastová.

Plastové karty na každém kroku

Pomalu přestává být doba na to nosit po kapsách peněžní hotovost a začíná nebo již začala doba plastových platebních karet. Nejsou to však zdaleka jen karty platební, které se vyrábí z plastu. Jsou to karty v podobně různých tokenů pro internetové bankovnictví nebo pro přístup do firmy.

Již se také vyrábí flash disky, které vypadají jako platební karty, protože i výrobci peněženek na tento trend museli zareagovat, a tak v každé běžné peněžence najdeme několik přihrádek právě na nejrůznější karty.

Světlomety z plastu

Je tomu již skoro 20 let, co se u nás do automobilů začaly montovat místo skleněných v té době tradičních světlometů světlomety z plastu. Dnes se se sklem u automobilu na světlometech setkáme jen u veteránů. Proč začali výrobci používat plast místo tradičního skla?

Má to hned několik důvodů, ten první je samozřejmě daleko jednodušší a hlavně levnější technologická výroba. Mezi další patří i to, že plasty jsou odolnější než sklo. V neposlední řadě mají i tu výhodu, že když již dojde k autonehodě, tak z plastu jsou střepy méně ostré než je tomu v případě skla. Ideální představa je dokonce taková, že by se plastový světlomet při nehodě měl roztříštit na kuličky, které zabrání dalším zraněním nebo například poškození pneumatik. Plastové světlomety jsou dnes používány automobilkami na celém světě.

Plast má i své nevýhody

Jistě máte doma po babičce ještě nějaký starý přístroj, který je oproti tomu vašemu např. mlýnku nebo šlehači těžší a robustnější. Je to jednoduché, dříve se o plastu jen mluvilo, ale vše se dělalo z kovu, mělo to svoje výhody a samozřejmě i svoje nevýhody.

Mezi nevýhody určitě patřilo to, že přístroje by dnes nesplňovaly bezpečností normy, protože celokovové tělo se dnes již nesmí vyrábět, dále jsou zde požadavky na co nejnižší hmotnost, ale na druhou stranu logicky plastová kolečka v převodech různých robotů se opotřebovávají logicky mnohem rychleji a také jsou křehčí než klasické kovové. Vezmeme-li mlýnek na maso nebo jakýkoli jiný spotřebič, musíme konstatovat, že kovové nebo litinová tělo vydrží mnohem déle nebo se dá minimálně v případě defektu snadno opravit.