Bydlení po rekonstrukci jako v pohádce
Bydlení po rekonstrukci jako v pohádce
Jste spokojeni se vzhledem svého bytu anebo vážně uvažujete o jeho rekonstrukci? Potřebuje váš domov nový kabát? Totální změna bytového jádra anebo jen zvětšení úložných prostor, pokládka nových podlah, elegantní design koupelny anebo vybourání příček, patří mezi nejčastější požadavky. Výběr moderních a svěžích barev náleží do kompetencí architekta. S jeho kreativním přístupem doladíte všechny problematické detaily.
Celý článek
Jednička na trhu s rekonstrukcemi – společnost Rekonstrukce bytu Brno
Jednička na trhu s rekonstrukcemi – společnost Rekonstrukce bytu Brno
Při realizaci bytové rekonstrukce nebo i rekonstrukce domu je vždy nejtěžším krokem ujasnění veškerých detailů, jak by vlastně měla rekonstrukce vypadat, jakým směrem by se měla ubírat a co jsou vlastně první kroky, které je nutné pro úspěšné završení rekonstrukce nutné podniknout. Na odpovědi k těmto a dalším otázkám jsme se zeptali specialistů z brněnské stavební společnosti Rekonstrukce bytu Brno. Pokud plánujete rekonstrukci, je nutné počítat s rezervací alespoň dva měsíce dopředu, což je lhůta, na kterou mívá společnost nasmlouvané termíny. Pokud tedy zavoláte minimálně s dvouměsíčním předstihem, bez problémů realizaci rekonstrukce dohodnete a navíc budete mít i dostatek času na přípravu.
Celý článek
K čemu jsou plastové polotovary
K čemu jsou plastové polotovary
Plastové hmoty nás obklopují prakticky na každém kroku, ani si neuvědomujeme, co všechno máme doma nebo v zaměstnání z plastu, dokonce i dopravní prostředky jsou z velké části vyrobeny z plastových hmot. Plasty se vyrábí z organických sloučenin, k jejich hlavním výhodám patří levná a ekologická výroba a především jejich variabilita.

Plastové hmoty je možno přizpůsobit konkrétním požadavkům, existují pružné plastové hmoty, tvrdé plasty s nejrůznějšími mechanickými i jinými požadovanými vlastnostmi. Stačí tedy vědět, co od plastu potřebujete, a je možné vyrobit plastové polotovary od Röchling Engineering Plastics, s.r.o. s odpovídajícími vlastnostmi.
Celý článek
Plastová izolace
Plastová izolace
Na domě je třeba stále něco opravovat a pokud se staví nový, je třeba provést spoustu úkonů, než se v něm dá bydlet. Hrubá stavba není jen zdivo, je třeba celou stavbu dokonale zaizolovat. Nejprve se izolují základy proti vlhkosti a průniku radonu. K tomu se používají speciální plastové folie, které zadržují vlhkost i radon, aby se nedostaly do základů. Další izolace bude potřeba hned při instalaci podlah, další u každého stropu a ještě další pro izolaci zdiva.
Celý článek
Naši partneři
vše pro byt a dům, na stavbě,
Příprava pokoje pro malování
Malování pokoje
Pro konečný výsledek po vymalování je nezbytná kvalitní příprava místnosti. Je třeba si proto ujasnit, jak dlouho chcete, aby nová malba vydržela, a co od konkrétních vymalovaných prostor očekáváte. Například místnost, ve které se často kouří či vaří, vyžaduje důkladnější pracovní postupy a kvalitnější barvy, které překryjí zažloutlé nebo mastné stěny.

Před samotnou novou malbou je tedy potřeba povrch malovaných zdí upravit. Jedná-li se například o zdi, na které byly předtím použity staré klihové barvy, nebo již zdi pod mnohačetným nánosem barev z minulosti praskají, je třeba oškrabat celý povrch. Některé zdi, hlavně v místnostech, kde jsou kamna, krb či kotel, je třeba očistit od prachu a nečistot za pomoci vysavače nebo kartáče.
Celý článek
Ať žijí plastové lodžie
Plastové lodžie
Ve většině domácností jsou už plastová okna naprostou samozřejmostí. V případě panelových nebo bytových domů bývá výměna oken spojena také s výměnou balkonů a zateplováním fasády. Ve většině případů se staré kovové balkony odřezávají a místo nich se instalují plastové lodžie.

Ty mají celou řadu výhod počínaje tím, že vám poskytují nějaký ten prostor navíc, kde si můžete v klidu sednout, vypít si kávu a přečíst noviny nebo kam můžete ukládat nejrůznější věci. Výhodou zasklené lodžie je to, že ji můžete zavřít a nebude vám tam pršet nebo ji nechat v létě otevřenou, abyste měli dostatek čerstvého vzduchu.
Celý článek
Technické plasty s širokým využitím
Technické plasty s širokým využitím
Plasty patří do oboru chemie, který je nejrychleji se rozšiřujícím odvětvím. Neustále jsou konstruovány nové a nové materiály, které mají za úkol nahradit materiály z prvků anorganických, kterých je nedostatek nebo jsou příliš drahé na výrobu. Plasty jsou naopak poměrně levné, jejich největší výhodou je však jejich variabilita.

V dnešní době jsou vědci schopni plastem nahradit téměř jakýkoli materiál, protože umí napodobit různé vlastnosti. Často se kombinují také organické a anorganické složky a vznikají kompozitní materiály, jejichž vlastnosti odpovídají do značné míry složení. Společnost Röchling Engineering Plastics, s.r.o. se zabývá výrobou nejrůznějších plastových materiálů, jejich technické plasty mají velmi široké využití v nejrůznějších oborech lidské činnosti.
Celý článek
Plastové solární články
Plastové solární články
Alternativní zdroje energie je třeba neustále hledat. Velmi efektivním způsobem je fotovoltaika. Solární energie je obnovitelný zdroj, stačí mít fotovoltaické panely a můžete sluneční záření začít měnit na elektrickou energii. Zpočátku byla problémem cena, protože panely se vyráběly z čistého křemíku, jehož výroba je poměrně drahá. V současné době se stále víc přechází na organické materiály - plasty, jejichž výroba je podstatně levnější, ovšem na úkor účinnosti. I když však účinnost dokážeme zvýšit, fotovoltaické panely využívající plasty však nemají dlouhou životnost.
Celý článek
předchozí 2 strana z 6 další
Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně