K čemu jsou plastové polotovary
K čemu jsou plastové polotovary
Plastové hmoty nás obklopují prakticky na každém kroku, ani si neuvědomujeme, co všechno máme doma nebo v zaměstnání z plastu, dokonce i dopravní prostředky jsou z velké části vyrobeny z plastových hmot. Plasty se vyrábí z organických sloučenin, k jejich hlavním výhodám patří levná a ekologická výroba a především jejich variabilita.

Plastové hmoty je možno přizpůsobit konkrétním požadavkům, existují pružné plastové hmoty, tvrdé plasty s nejrůznějšími mechanickými i jinými požadovanými vlastnostmi. Stačí tedy vědět, co od plastu potřebujete, a je možné vyrobit plastové polotovary od Röchling Engineering Plastics, s.r.o. s odpovídajícími vlastnostmi.
Celý článek
Plastová izolace
Plastová izolace
Na domě je třeba stále něco opravovat a pokud se staví nový, je třeba provést spoustu úkonů, než se v něm dá bydlet. Hrubá stavba není jen zdivo, je třeba celou stavbu dokonale zaizolovat. Nejprve se izolují základy proti vlhkosti a průniku radonu. K tomu se používají speciální plastové folie, které zadržují vlhkost i radon, aby se nedostaly do základů. Další izolace bude potřeba hned při instalaci podlah, další u každého stropu a ještě další pro izolaci zdiva.
Celý článek
Příprava pokoje pro malování
Malování pokoje
Pro konečný výsledek po vymalování je nezbytná kvalitní příprava místnosti. Je třeba si proto ujasnit, jak dlouho chcete, aby nová malba vydržela, a co od konkrétních vymalovaných prostor očekáváte. Například místnost, ve které se často kouří či vaří, vyžaduje důkladnější pracovní postupy a kvalitnější barvy, které překryjí zažloutlé nebo mastné stěny.

Před samotnou novou malbou je tedy potřeba povrch malovaných zdí upravit. Jedná-li se například o zdi, na které byly předtím použity staré klihové barvy, nebo již zdi pod mnohačetným nánosem barev z minulosti praskají, je třeba oškrabat celý povrch. Některé zdi, hlavně v místnostech, kde jsou kamna, krb či kotel, je třeba očistit od prachu a nečistot za pomoci vysavače nebo kartáče.
Celý článek
Ať žijí plastové lodžie
Plastové lodžie
Ve většině domácností jsou už plastová okna naprostou samozřejmostí. V případě panelových nebo bytových domů bývá výměna oken spojena také s výměnou balkonů a zateplováním fasády. Ve většině případů se staré kovové balkony odřezávají a místo nich se instalují plastové lodžie.

Ty mají celou řadu výhod počínaje tím, že vám poskytují nějaký ten prostor navíc, kde si můžete v klidu sednout, vypít si kávu a přečíst noviny nebo kam můžete ukládat nejrůznější věci. Výhodou zasklené lodžie je to, že ji můžete zavřít a nebude vám tam pršet nebo ji nechat v létě otevřenou, abyste měli dostatek čerstvého vzduchu.
Celý článek
Naši partneři
moderní kuchyň,
Bazény do každé zahrady
Bazény do každé zahrady
Kdo by nechtěl se v létě moci svlažit v příjemně studené vodě? Nemusíte lézt pod pumpu ani na sebe stříkat vodu ze zahradní hadice. Na popularitě neustále získávají bazény. Každý nemusí mít pevný bazén vybagrovaný a vybetonovaný na zahradě. Pro zchlazení přece úplně stačí nafukovací bazén. V dnešní době existuje velké množství nafukovacích bazénů, ze kterých můžete vybírat ten nejlepší, nosí se mnoho různých materiálů, používají se nejrůznější technologie a bazény se pochlubí moderním vybavením.
Celý článek
Plasty, plasty a zase plasty
Plasty, plasty a zase plasty
V dnešní době se s plasty setkáte na každém kroku. Kam se podíváte, všude se objevují plastové materiály. Jen považte, každý dnes má v pokoji notebook, lampičku z plastového materiálu na stole, propisky jsou povětšinou plastové, rámečky na fotografie, televizory, vypínače a zásuvky apod. Takhle bychom mohli pokračovat a stále jsme ještě nevyšli z pokoje.
Celý článek
Lakování plastů – nárazník u auta
lakování plastů
Jistě se už každému z nás stalo, že našel nějaký ten škrábanec na autě. Když je to v části, kde je plast, je to ještě dobré, protože oprava snese odkladu oproti kovové části, do které se dává okamžitě koroze.

Každý chce mít své auto ale určitě pěkné, a tak se před začátkem sezóny stará o to, aby auto vypadalo jako nové. No ne vždy se to povede, ale můžeme se alespoň pokusit. Dnes se podíváme na lakování plastů např. nárazníků. Nejdříve je potřeba pomocí smirkového papíru odstranit zbylou barvu a nárazník oškrábat až na základní plast. Ideálně používáme alespoň tři druhy smirkového papíru a jdeme logicky od toho nejhrubšího po ten nejjemnější. Poslední smirkový papír by nám měl odstranit všechny viditelné rýhy a škrábance.
Celý článek
Plast do brýlí?
Plast do brýlí
Dříve by se na vás každý podíval jako na čtenáře sci-fi, kdybyste chtěli do brýlí plastové čočky, ale dnes ten, kdo se pohybuje v optice, již nepochybuje o tom, že plastové brýle jsou stále častěji používané, a opravdu se nejedná jen o nožičky, ale o také o skla, tedy vlastně plasty...

Je tomu opravdu tak, díky svým vlastnostem dohnal plast i tento materiál používaný již desítky let. Jak je to možné? Plast se stále vyvíjí a jelikož se touto problematikou zabývá stále více firem, dalo se inu pár chytrých hlav dohromady a řekli si, proč prostě nenahradit sklo i v optice.
Celý článek
předchozí 2 strana z 3 další
Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně