Máme – li před sebou práci v podobě renovace podlahy, je třeba si nejdříve sepsat pár důležitých bodů, které jsou pro tuhle práci zásadní. Mezi první řadíme fakt, zda – li je naše rozhodnutí zrenovovat podlahu správné nebo je podlaha ve fázi, kdy jí není už pomoci a je třeba výměna. Samozřejmě záleží na tom, jaké stanovisko nám sdělí technik odpovídající odborné firmy, protože jeho slovo nám toto rozhodování usnadní.

 

 

 

Podlaha je základ

 

Dřevěná podlaha - renovace dřevěných podlahŽádný dům nebo byt se bez podlahy neobejde. Starší domy disponují většinou dřevěnými podlahami, které vynikaly vždy pevností a byly to jedny z nejkvalitnějších podlah vůbec. Dnes se tyto podlahy dostávají opět do popředí a najdeme je v nejednom domě nebo bytě. Jejich obliba stále stoupá už pro dokonalé vlastnosti, které dřevo, jako stavební materiál vlastně má. Ale také pro originální strukturu, které se nic nevyrovná. Podlahových krytin, které napodobují dřevo je mnoho, ale dřevěná, pevná podlaha je jen jedna.

 

 

Jak se renovuje dřevěná podlaha

 

Broušení staré dřevěné podlahyRenovace dřevěné podlahy vyžaduje několik úkonů, které se musí dodržet, aby se docílilo správného a hlavně očekávaného výsledku. Odborníci z profesionálních firem nejdříve podlahu jemně přebrousí, aby se odstranila stará povrchová úprava, nečistoty a také aby se podlaha trochu srovnala. Na takto upravené podlaze je pak vidět každá hlubší rýha, každá mezera nebo prohlubeň. Tyto nedostatky je samozřejmě nutné také odstranit, a proto zde následuje nutné tmelení, které zaručí nejen vyrovnání povrchu, ale také zacelení spár a mezer. Takto ošetřená podlaha je připravena na asi nejdůležitější fázi renovace. Jde o klasické broušení, nejdříve na hrubo, aby byly odstraněny i nedokonalosti po tmelení a poté jemným brusným papírem pro dokonalost a hladký povrch. Tyto pracovní postupy jsou důležité vykonávat postupně a hlavně v tomto pořadí. Odborné firmy navíc disponují kvalitní a moderní technikou, která zaručí dokonalou práci až dokonce.

 

 

Finální úpravy renovace podlahy

 

Finální úprava renovované dřevěné podlahyPo každém konečném přebroušení podlahy, následuje také velmi důležitá činnost a to je obyčejné vysávání. Celý povrch podlahy se totiž pak musí dokonale vysát od přebytečného prachu, který těmito pracemi vznikl. Vše se musí zopakovat někdy i několikrát, protože v případě, že podlaha bude vykazovat ještě nějaké nečistoty i v podobě prachu, konečná povrchová úprava by nemusela dosáhnout takového dokonalého výsledku, jaký očekáváme.

 

 

Dřevěná renovovaná podlaha v moderním styluMezi finální povrchové úpravy řadíme lakování, voskování a olejování podlahy. Jsou to úpravy, které každé takové dřevěné podlaze dodají ten správný efekt. Můžeme si dokonce i vybrat, zda by byl pro nás přijatelnější matný nebo spíše lesklý povrch, nebo dokonce barevné sladění s interiérem. Lakování podlahy rovněž přinese dokonalý vzhled, i když jde o náročnější povrchovou úpravu, která vyžaduje více vrstev. Navíc bychom mohly tuto podlahu plně zatížit až zhruba po několika dnech. Výsledek ale určitě stojí za to. Dřevěná podlaha nám tak bude sloužit ještě několik let a my se z ní můžeme těšit společně s ostatními členy rodiny.