Dvojsklo nebo trojsklo
Dvojsklo nebo trojsklo
Po čase je tu zase něco, čeho se chytlo více firem a již nenabízejí pouze dvojsklo u plastových oken, ale i trojsklo. Izolační vlastnosti jsou logicky lepší, protože na oba typy se používá podobné sklo (liší se jen minimálně), teplo se tedy při průchodu zachytává o další skleněnou plochu. Je to však vždy výhoda?

Z pohledu izolačního to opravdu výhoda je, ale problém je, že tento systém funguje na obě strany stejně. Co to znamená? To znamená, že sice teplo zevnitř ven má o jedno sklo více, ale funguje to i obráceně a to tak, že např. teplo venkovní se o to hůře dostává dovnitř.
Celý článek
Plastové nebo dřevěné okno?
Plastové nebo dřevěné okno?
Dnes se všude tam, kde je to možné, používají především plasty, protože jejich údržba je oproti dřívějším materiálům v tomto případě dřevu daleko jednodušší. Plasty není potřeba natírat, aby si udržely svůj původní vzhled, a tak se nenavyšují náklady na údržbu v pozdější době a také se samozřejmě neriskujete, že při odstraňovaní staré barvy poškodíte plamenem hořáku okenní tabuli.

V tomto je plast určitě lepší volbou. A jelikož poptávek je pro plasty stále více, samozřejmě i výrobci jdou s cenami níže, v případě oken se dostávají až na ceny výrazně nižší běžná dřevěná okna, a tak si dřevěná okna dopřejí jen ti, kteří mají např. srub a chtějí mít vše ze dřeva.
Celý článek
Pouzdrové dveře
pouzdrové dveře
Máte problém, kam se budou otevírat dveře? A co když se tento problém vyřeší jednou pro vždy, co na to říkáte? Slyšeli jste někdy o pouzdrových dveřích?

Pouzdrové dveře jsou hitem, který se používal především v kancelářích, v poslední době se však stále více objevuje i u rodinných domů. Funkce je velmi jednoduchá. Musíte mít jen o něco silnější příčky, do kterých se zasadí pouzdro, tedy dutina, kam se dveře potom zasouvají. U moderních domů se většinou využívají tam, kde není místo pro otevírání klasických dveří.
Celý článek
Plastové nebo dřevěné dveře?
plastové dveře
Dnes je plast velmi oblíbený materiál, a tak pomalu dýchá na záda i takovým materiálům, jako je dřevo nebo kov, bavíme se tedy o vstupních dveřích do domu nebo bytu.

Plastové dveře mají tu výhodu, že jsou velmi odolné a dodávají se v nepřeberném množství vzorů a variant. Především ti, kteří mají doma mazlíčky, dávají přednost dveřím kovovým, ale to se dnes snaží výrobci plastových dveří ovlivnit velmi tvrdým a speciálně upraveným povrchem.
Celý článek
5 komor vs 7 komor
5 komor vs 7 komor
Dnes si napíšeme něco málo o počtu komor u plastových oken. Naprosto běžný standard je dnes pěti komorové okno. Co to ta komora je? Laicky řečeno se jedná o počet vzduchových komor v průřezu okenního rámu. Když tedy okno rozřízneme, u pěti komorového napočítáme 5 vzduchových komor. Jsou samozřejmě různě velké a mají různé tvary. Proč se používá tolik komor a má vůbec smysl mít komor ještě více?
Celý článek
Jsou plastová okna opravdu plastová?
Jsou plastová okna opravdu plastová?
Když se řekne plastová okna, každý si představí ta, která má doma, ale jsou tato opravdu okna plastová? Je to trochu divná otázka, ale skutečnost je taková, že okna vlastně celá plastová nejsou. Plastový je totiž jen rám a v podstatě ani to není tak úplně pravda, protože konstrukce má kovové části, většina oken je tedy plasto-kovových.
Celý článek
Plastová kanalizace - řešení pro každý dům
Plastová kanalizace - řešení pro každý dům
Plánujete-li stavbu domu, je třeba se zamyslet nad tím, jak budete realizovat kanalizaci a odpadní potrubí. Předem si důkladně promyslete, jaké potrubí a v jakém množství budete potřebovat. Nevíte-li si rady, raději si nechte poradit od odborníků.

V dnešní době je k dispozici celá řada typů kanalizačního potrubí, můžeme je však rozdělit na dvě hlavní skupiny, nejčastěji se používá potrubí z kameniny a potom také plastové potrubí. K moderním stavbám patří i moderní řešení kanalizace s využitím převážně plastového potrubí, které má celou řadu výhod.
Celý článek
Zaostřeno na garážová vrata
Zaostřeno na garážová vrata
Chcete i vy mít stylová garážová vrata? Pokud již vaše stávající vrata do garáže dosluhují a zasloužily by si výměnu, získejte u nás informace, na jaká garážová vrata se soustředit. Suverénně nejoblíbenější jsou plastová garážová vrata, záleží pouze na vás a možnostech vaší garáže, která garážová vrata budou pro vás ta pravá.

Existuje totiž několik typů garážových vrat, nejčastěji se na trhu setkáte se sekčními vraty. Sekční garážová vrata jsou složena z několika panelů, ty jsou zajištěny ve vodících kolejnicích a při otevírání nebo zavírání zajíždějí pod strop.
Celý článek
předchozí 2 strana z 3 další
Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně